In the Flesh

17. července 2016 v 16:34 |  Jiné


Asi hodně z vás neví, jak zapálená jsem do seriálů. Což o to? To asi mnoho lidí. Ale nedávno mi moje kamarádka doporučila tenhle seriál a já jsem z něho pořád unešená. O to víc mě mrzí, jak neznámý je. Proto jsem se rozhodla vám ho trošku přiblížit...
( Nejsem moc dobrá na dělaní recenzí. Spíš se vám snažím ukázat, abyste dali šanci alespoň jedné epizodě z dvou sérií In the Flesh (1. série má 3 díly a 2. série 6 dílů)...)


" Před čtyřmi lety došlo k neočekávané situaci a celý svět stál na pokraji zkázy. Takzvanému Povstání. Lidstvo se ale se vším dokázalo vypořádat a nyní před ním stojí nová výzva. Vlády totiž začaly po mnoha měsících léčby vracet tisíce lidí, ze kterých se staly zombie, zpět do života. Hlavním hrdinou je mladý Kieren Walker, který se tak může konečně vrátit do rodné vesnice a ke své rodině. Jak bude v jeho nynějším stavu přijat svým okolím a co přesně to bude znamenat pro něj samotného? "Rovnou chci poukázat na to, že pokud jste fanouškem zombie žánru, nejsem si jistá, zda by jste byli s touto minisérií potěšeni. Nečekte nic jako Walking dead. Studio BBC touto sérií naopak ukázalo úplně nový pohled na tento žánr, kde se vcítíte do kůže vyléčených nemrtvých. Oproti jiným sériím a filmům s tímto žánrem, počítejte s úbytkem akce a nárůstem emocí. Jde spíše o čistokrevné (podle mě trošku psychologické) drama o chlapci, který se liší. A liší se sakra hodně docela dost, vzhledem k tomu, že narozdíl od ostatních vstal z mrtvých. Tedy pardon.. Byl "obětí syndromu částečného skonu."
Ač je In the Flesh prezentován jako seriál o zombiecích, může vám krásně zobrazit mnoho vlastností lidskosti ať špatných, či dobrých.


Jde o velmi kvalitní a originální příběh, který mi občas připomíná rasovou problematiku a její krajní řešení. O tom jak jsou lidé někdy ovlivnitelní. O vážném tématu jako deprese, nenávisti sama sebe a sebevraždě. O rodinné problematice. O odsuzování. A dalších..
Ano, vím, že teď to zní trochu temně a trochu jinak než jste ze začátku asi čekali. Ale ať řeknu, či neřeknu cokoliv. Nenechte se ničím odradit a zkuste alespoň 1. díl!
Také bych měla upozornit na lehký podtón homosexuality v 1. sérii. (Kde v 2. sérii už můžeme vyškrtnout to "pod")


Co asi nejvíc oceňuji (mimo příběh atd.) jsou skvělé kostými a naprosto dokonalá hudba, která přesně vystihuje atmosféru. Taky samozřejmě i za chvilkový humor.
Na čem jsme se naopak s kamarádkou shodli, že se nám nelíbí, je přehnané líčení hlavního hrdiny v počátečních dílech.
Také musím souhlasit se spousty lidmi, že druhá série se poněkud táhne, čímž ubývá předešlé kvality.

Jako poslední chci napsat, co se ukončení týče. Z nějakého záhadného důvodu studio BBC nemělo rozpočet na 3. sérii a tak seriál končí lehce nevysvětleně. Přesto si myslím, že stojí za zhlédnutí a můžeme jen doufat, že se najde víc diváků a seriál znovu obnoví.

A pokud jsem vás nepřesvědčila... Děvčata! Koukněte na ten sladký výraz hlavního hrdiny!! :3 :D


Co se mě týče, tak s trailerama nejsem moc spokojena a tak zde k tomu přidám ještě jedno fanvideo, které si myslím, objasní vše víc. (Než já se svými slohovkami!) Upozorňuji, ale že se tam mohou vyskytovat spoilery a tak radím, koukněte, ale moc nevnímejte :D

Ps: seriál najdete >zde< či na ulož.to
Pss: Prosím napiště kdyžtak do komentů, zda se vám seriál líbil :D

,, JSEM OBĚŤ SYNDROMU ČÁSTEČNÉHO SKONU. A CO JSEM UDĚLAL V NELÉČENÉM STAVU, NEBYLA MOJE CHYBA....."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 18. července 2016 v 11:49 | Reagovat

To nevypadá špatně!!!!

2 romanticmanga romanticmanga | 18. července 2016 v 16:07 | Reagovat

[1]: Děkuju!! Přesně tenhle pocit jsem ve vás chtěla vyvolat..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama