The 100

27. srpna 2015 v 10:30 |  JinéPo dlouhé době jsem narazila na video z již uvedéného seriálu v nadpisu The 100. Myslím si, že většina o něm už slyšela, ale i tak se o něm musím zmínit, protože rozhodně za zmínění stojí a je tu i mizivá šance, že ho někdo nezná. Tak vám tu po dlouhé době udělám, zase takovou menší reklamu.
PS: Jsem takový ten typ člověka, který neumí moc kritizovat, takže spíše tady čekejte neutrální informace :D

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.

Tento seriál byl hitem (cca) před necelým půl rokem. Je natočen podle knížky, takže je asi jasné, že seriál museli scénaristé patřičně přibarvit. Knihu jsem nečetla, ale jelikož se o to zajímám, vím že byla spíše pocitová a vztahová, kdežto v seriálu je samozřejmě více akce zatímco vztahy atd. tam byli poctatně ubrány. Osobně si nemyslím, že je to špatně, ba naopak si myslím, že to má teď ten správný říz je to tak mnohem zajímavější.
Dále si myslím, že hodně lidí, muselo odstrašit že předloha byla z původní knihy. Asi většina z vás ví jak dopadli seriály natočené podle knihy viz. Pod kupolí. Ale tímhle chci říct, že knížka a seriál se tím oddělením vztahy,pocity/akce dosti liší. Jediné společné je tak asi jen hlavní motiv. Podle mne jsou knížka i seriál skvělé, ale jako dva rozdělené podměty, které spolu nijak nesouvisí.
(teď nevím jestli nepíšu blbosti, jako třeba s tím podmětem - nejsem velký spisovatel, takže omluvte prosím můj pravopis a češtin vyjadřování.)

Popravdě nechci vám toho moc říkat o příběhu, protože mám pocit, že ať řeknu cokoliv - spoileruji. Hlavní jste se dozvěděli v anotaci uvedené již nahoře. Vím, že tohle bylo spíš takové srovnání s knihou, ale doufám, že vám to vynahradím tímto videem, které by mělo vypovědět hodně. Uznávám, že je trošku..násilnické? Ale myslím, že na tohle jste v seriálech zvyklí a oproti jiným je to ještě slabý odvar normální. Navíc přesně takhle se skvěle vyjádřila apokalyptická atmosféra, kterou třeba já miluju.
S hlavními hrdiny se postupně sžijete a určitě podobné dušičky jako já si pobrečí nad smutnými scénami. Radím vám neoblibovat si moc postavy, ..mají tendenci časem umírat, někdy i u těch u kterých by jste to nečekali.
PS: Tohle video je určitě nejlepé vystihující, ale snažte si z něho moc nepamatovat.. :D

*May we meet again.*

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 27. srpna 2015 v 10:49 | Reagovat

Tento serial mam rada, kniha je podle mne horsi, spis takova dost o vztazich a vic pro teenagery.

2 vendulka21 vendulka21 | Web | 27. srpna 2015 v 10:52 | Reagovat

Díky za video :-)

3 Ayako Ayako | 27. srpna 2015 v 18:22 | Reagovat

[1]: Osobně si myslím, že kniha může být fajn, ale nesedne každému. Kdežto u seriálu, naznám zatím nikoho komu by se nelíbil :3

[2]: Vůbec není zač :) Mě se hrozně líbí a vyloženě k tomu sedí, takže to pro mě byla jasná volba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama