Song of the Sea

27. března 2015 v 17:03 |  Jiné


V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha.


Řekla jsem si, že bych vám tu mohla udělat takovou malou upoutávku na jeden film. Samozřejmě bych ji zde nedávala, kdyby mě tak nenadchl. Jedná se o Píseň moře, neboli Song of the sea. Přiznávám se, že jsem velký fanoušek Disney a Pixaru, ale tento příběh mě okouzlil ve všech směrech. Prostá a kouzelná pohádka propletená keltskou mytologii a folklórem, který se mísí s běžnými lidskými tématy. Úžasné grafické spracovaní které mě naprosto oslnilo svou jednoduchostí a krásou, a které celý film udělalo ještě tajemnější a mýtyčtější. Hotová pastva pro oči, které se podle mě už kříží s uměním.
Celý příběh také doprovází užasné symfonie té nejkrásnější hudby a u hlavní písně se vám zatajuje dech...
Narozdíl od Disney a Pixaru pohádkou neprolétavají různé vtipy, což teď zní možná nudně, ale naopak vám to pomůže se do děje ještě více ponořit a vnímat jeho krásu.
Je tedy jasné, že si mě Píseň moře naprosto získala, a já vám ji můžu jenom doporučit... A pokuď se vám nezdá, to co si o něm zjistíte, radím vám, nehleďte na to.. Pusťte si prvních 5 minut a já vám zaručuji, že si vás příběh s grafikou okamžitě získá :)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama